Zioła

Ziołolecznictwo – wszystko o ziołach i medycynie naturalnej.

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) – bylina osiągająca wys. nawet do 100 cm, występuje na większości kontynentów, pospolita w Polsce, kwitnie od czerwca do sierpnia, jedna z najczęściej wykorzystywanych roślin w ziołolecznictwie.

Cykoria podróżnik

Cykoria podróżnik (Cichorium intybus L.) – bylina osiągająca wys. 30- 120 cm, kwitnie od lipca do września, w stanie dzikim występuje w Europie, wprowadzona do Ameryki Południowej.

Czosnek niedźwiedzi

Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum L.) – roślina osiągająca 20- 50 cm wys, rośnie w kępach, cała roślina wydziela charakterystyczny czosnkowy zapach, roślina leśna występująca na terenie Europy i Azji w strefie klimatu oceanicznego (w Polsce głównie na południu),kwitnie od maja do czerwca,objęta częściową ochroną gatunkową.

Chmiel zwyczajny

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus ) – płożąca lub pnąca bylina (zawsze wije się w prawo), na plantacjach dorasta nawet do 12m wys., uprawiany skolonizował strefę klimatów umiarkowanych i ciepłych całej Eurazji.

Bylica piołun

Bylica piołun (Artemisia absinthium L.), – niewielka bylina,ok 1m wys., kwitnie od lipca do września, występuje naturalnie w północnej Afryce, w Europie i Azji, zawleczona do Ameryki, wykorzystywana nie tylko w lecznictwie, ale i do produkcji wódek.

Mięta pieprzowa, lekarska

Mięta pieprzowa, mięta lekarska (Mentha ×piperita L.) – bylina, pokrój krzewiasty dochodzący do 90 cm, mieszaniec międzygatunkowy powstały prawdopodobnie w Anglii ( Mięta nawodna z mięta z zieloną), obecnie roślina hodowlana, rozmnażana wegetatywnie. Kwitnie od lipca do sierpnia. Charakterystyczny, eteryczny zapach.

  • Medycyna naturalna

    Witaj serdecznie w serwisie internetowym, poświęconym leczeniu naturalnymi metodami oraz ziołolecznictwu. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na tej stronie, pomogą Wam wykorzystać moc drzemiącą w naturze, która znana jest od wieków, i wykorzystywana we współczesnej medycynie. Serdecznie zapraszamy.