Zioła

Ziołolecznictwo – wszystko o ziołach i medycynie naturalnej.

Chmiel zwyczajny

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus ) – płożąca lub pnąca bylina (zawsze wije się w prawo), na plantacjach dorasta nawet do 12m wys., uprawiany skolonizował strefę klimatów umiarkowanych i ciepłych całej Eurazji.

Chaber bławatek

Chaber bławatek (Centaurea cyanus L. 1753) – roślina zielna, wys. ok. 30-90 cm, charakterystyczne, ciemnobłękitne kwiaty (rzadziej różowe lub białe ), kwitnie od maja do września, występuje głównie w Europie,pospolity chwast.

Brzoza brodawkowata, brzoza zwisła

Brzoza brodawkowata, brzoza zwisła (Betula pendula Roth) – drzewo , wys. do 30 m, gatunek pionierski, występuje w chłodniejszych rejonach Europy i Azji, w lecznictwie wykorzystywany sok, kora i liście

Fiołek polny

Fiołek polny (Viola arvensis Murr.) – niewielka roślina jedno- lub dwuletnia (wys. do 20 cm), gatunek euroazjatycki, bardzo popularny w Polsce, tworzy mieszańce z fiołkiem trójbarwnym, kwitnie od maja do jesieni.

Bez czarny

Bez czarny (Sambucus nigra L.) – wysoki krzew,od 3-10 m, , kwiaty białe lub kremowe o mdłym pokroju (zebrane w podbaldachy). Owocują w lipcu i w sierpniu (małe, mięsiste, czarne pestkowce). Rośnie na nieużytkach lub zrębach leśnych dobrze nasłonecznionych i wilgotnych.

  • Medycyna naturalna

    Witaj serdecznie w serwisie internetowym, poświęconym leczeniu naturalnymi metodami oraz ziołolecznictwu. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na tej stronie, pomogą Wam wykorzystać moc drzemiącą w naturze, która znana jest od wieków, i wykorzystywana we współczesnej medycynie. Serdecznie zapraszamy.