Zioła

Ziołolecznictwo – wszystko o ziołach i medycynie naturalnej.

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) – bylina osiągająca wys. nawet do 100 cm, występuje na większości kontynentów, pospolita w Polsce, kwitnie od czerwca do sierpnia, jedna z najczęściej wykorzystywanych roślin w ziołolecznictwie.

Chmiel zwyczajny

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus ) – płożąca lub pnąca bylina (zawsze wije się w prawo), na plantacjach dorasta nawet do 12m wys., uprawiany skolonizował strefę klimatów umiarkowanych i ciepłych całej Eurazji.

Melisa

Melisa lekarska, (Melissa officinalis L.) – bylina dorastająca do 60 cm wysokości, posiada okrągławosercowate liście o charakterystycznym,silnym zapachu, posiada jasnożółte,małe kwiaty. Zbierana przed kwitnieniem, następnie suszona. Roślina uprawna, występuje w wielu krajach Europy.

  • Medycyna naturalna

    Witaj serdecznie w serwisie internetowym, poświęconym leczeniu naturalnymi metodami oraz ziołolecznictwu. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na tej stronie, pomogą Wam wykorzystać moc drzemiącą w naturze, która znana jest od wieków, i wykorzystywana we współczesnej medycynie. Serdecznie zapraszamy.