Zioła

Ziołolecznictwo – wszystko o ziołach i medycynie naturalnej.

Glistnik jaskółcze ziele

Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.) – bylina, osiągająca wys. do 90 cm, po przełamaniu łodygi ukazuje się charakterystyczny pomarańczowy sok, gatunek pospolity w Europie, zawleczony do Ameryki Północnej, kwitnie od maja do sierpnia, niewłaściwie stosowana może działać jak trucizna

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) – bylina osiągająca wys. nawet do 100 cm, występuje na większości kontynentów, pospolita w Polsce, kwitnie od czerwca do sierpnia, jedna z najczęściej wykorzystywanych roślin w ziołolecznictwie.

Cykoria podróżnik

Cykoria podróżnik (Cichorium intybus L.) – bylina osiągająca wys. 30- 120 cm, kwitnie od lipca do września, w stanie dzikim występuje w Europie, wprowadzona do Ameryki Południowej.

Bylica piołun

Bylica piołun (Artemisia absinthium L.), – niewielka bylina,ok 1m wys., kwitnie od lipca do września, występuje naturalnie w północnej Afryce, w Europie i Azji, zawleczona do Ameryki, wykorzystywana nie tylko w lecznictwie, ale i do produkcji wódek.

  • Medycyna naturalna

    Witaj serdecznie w serwisie internetowym, poświęconym leczeniu naturalnymi metodami oraz ziołolecznictwu. Mamy nadzieję, że informacje zawarte na tej stronie, pomogą Wam wykorzystać moc drzemiącą w naturze, która znana jest od wieków, i wykorzystywana we współczesnej medycynie. Serdecznie zapraszamy.